Swięta trójca


Czasami a nawet zdarza się to często, podczas fotografowania można uwiecznić ciekawe scenki. oto jedna z nich, niekiedy można spotkać ludzi robiących zdjecia komórkami 🙂



Albumowo


Rodzinne chwile… warto uwieczniać



Strona firmy Zemat Technology Group


Prace na nią trwały dość długo, pracy było sporo ale się opłaciło. Portal stworzony od początku do końca wyłącznie przez moją skromną osobę 😛



znowu 3D


czasami również uda mi się stworzyć coś bardziej technicznego 🙂



Jak okiełznać ślub – część I


Fotografia ślubna to bardzo trudna dziedzina fotografii , musimy zmagać się z niedogodnościami wynikającymi z warunków jakie występują podczas tych ważnych chwil. Młodzi oczekują że dostaną zdjęcia pierwszej jakości , dlatego nie możemy ich zawieść !! Zdjęcia ślubne to tak naprawdę reportaż, musimy przedstawić w nim to co najważniejsze, czyli radość , emocje i uczucia które towarzyszą temu wydarzeniu.
Reportaż ślubny to twardy orzech do zgryzienia, nigdy nie wiemy jakie warunki zastaniemy w kościele. Światło może a płatać różne figle, bardzo dobrze jest jeśli światło jest dość intensywne i wystarczające mocne. Wtedy problemów raczej nie powinniśmy mieć, gorzej jeśli światło będzie słabe. Wtedy będziemy musieli wspomóc się lampą błyskową.
Ja osobiście jestem zwolennikiem wyłapywania jak największej ilości światła zastanego , co jest nie lada sztuką. Musimy wtedy wydłużyć czas otwarcia migawki, co pozwoli „złapać” więcej światła zastanego , jednak z drugiej strony musimy liczyć się z możliwością otrzymania zdjęć nieostrych lub poruszonych. Jest jednak na to sposób, trzeba obiekt który fotografujemy lekko dopalić lampą. Powinniśmy otrzymać wtedy ostre zdjęcie, ponieważ błysk lampy „zamrozi” nam główny obiekt. Ostatnia wskazówka: zalecam robienie wszystkich zdjęć w formacie surowym, ( RAW ) dzięki temu będziemy mogli więcej wyciągnąć ze zdjęcia.



On czyli Mateuszek


Delikatny, uroczy, zabawny, co tu wiecej pisac 🙂
Ma 8 miesięcy …

Ten najważniejszy w moim życiu



Jedna z pierwszych…


Na potrzeby mojej pracy zawodowej,  musialem się troche pomeczyć z 3d maxem

Zemat Technology Group - przyszla siedziba

nie było łatwo , jednak wydaje mi się że jak na pierwszy raz to nie wyszło najgorzej 🙂

Elewacja z boku



Fotografia a słońce


Zmora fotografów , południe, słońce wysoko, żar z nieba. Jednak wszystko czasami da się  okiełznać

Fotografia a słońce



Głębia i jeszcze raz głębia … (ostrości)


Jeśli chcemy zrobić dobry portret to między innymi powinniśmy pamiętać o tym że, głębia ostrości uzależniona jest od dwóch podstawowych czynników. Wartości przesłony oraz odległości w jakiej znajdujemy się od obiektu który chcemy sfotografować.

Głębia ostrości w portretach



Detale


Kiedy fotografuje ślub, a dokladniej głównych bohaterów , bardzo lubie zwracać uwagę na pewne detale, próbuje przedstawić je w jakiś artystyczny sposób, aby nadać zdjęciu niezwykły charakter.

Ślub Moniki i Mariusza



Początek…


I zaczęło się postanowilismy stworzyć bloga,

dzięki niemu będziecie Państwo mogli nas lepiej poznać 🙂

Oto ja , troche futurystycznie ale zawsze :)